Unikalne wnętrza dla aktywnego stylu życia: Grupa RB dla Well Fitness


Grupa RB – renomowane biuro projektowe z wieloletnim doświadczeniem łączy siły z ogólnopolską siecią siłowni i klubów fitness Well Fitness, aby wspólnie tworzyć unikalne przestrzenie dla entuzjastów sportu i zdrowego trybu życia. 

Głównym celem współpracy było stworzenie standardu architektonicznego, w którym space branding będzie spójny z identyfikacją marki, a aranżacja wnętrz sieci klubów nie tylko będzie zachwycać swoją estetyką, ale przede wszystkim, angażować i inspirować do pozytywnych zmian oraz regularnej aktywności fizycznej.

Przygotowanie standardu architektonicznego do projektowania wnętrz marki Well Fitness oraz projekt aranżacji klubów.

 

#BeWelcome – Odbicie charakteru marki

Przy projektowaniu standardu architektonicznego wnętrz dla sieci siłowni i klubów fitness Well Fitness, priorytetem Grupy RB było uchwycenie charakteru marki. Przestrzenie zaprojektowane w nowym standardzie, odzwierciedlają  wartości Well Fitness – którego misją jest propagowanie aktywności fizycznej  oraz tworzenie społeczności wspierającej się w budowaniu zdrowych nawyków. W klubach Well Fitness, każdy jest mile widziany, niezależnie od płci, wieku, kondycji czy doświadczenia treningowego. Wnętrza klubów Well Fitness to nie tylko miejsca do ćwiczeń, lecz przestrzenie, które inspirują do pozytywnych zmian, podejmowania aktywności fizycznej i dbania o własne  zdrowie.  

 

#BeYourself #BeWell – Przestrzeń dostępna dla wszystkich

Nowy standard architektoniczny zapewnia funkcjonalne rozwiązania projektowe i estetyczne detale, które dopełniają przestrzeń i współgrają ze sobą, tworząc przyjazną atmosferę, sprzyjającą osiąganiu celów treningowych. W nowych wnętrzach klubów Well Fitness każdy będzie czuć się swobodnie, pewnie i komfortowo #BeYourself #BeWell.

 

#BewithUs – Budowanie społeczności

Kluby Well Fitness to nie tylko miejsca do ćwiczeń i treningów. Jednym z głównych założeń marki jest budowanie społeczności, która wspiera się nawzajem w dążeniu do zdrowych nawyków. Dlatego standard architektoniczny wnętrz, stworzony przez biuro projektowe Grupa RB, odzwierciedla charakter marki w duchu #BewithUs oraz skupia się na budowaniu relacji i interakcji między członkami klubów. 

 

Funkcjonalność połączona z estetyką  

Przestrzenie siłowni oraz klubów fitness powinny nie tylko spełniać wymogi estetyczne, ale przede wszystkim być funkcjonalne i przyjazne dla użytkowników. W nowym standardzie projektowym marki Well Fitness szczególnie uwzględniona została ergonomia dostosowana do potrzeb odbiorców. Optymalne rozmieszczenie przestrzeni treningowych oraz usytuowanie stref odpoczynku i pomieszczeń socjalnych ma zapewnić maksymalny komfort, ergonomię, a co za tym idzie efektywność treningów. 

„Projektując nowy standard architektoniczny wnętrz dla sieci klubów i siłowni Well Fitness połączyliśmy praktyczność z estetyką, tworząc harmonijną przestrzeń, która cieszy zarówno wzrok, jak i zmysły. Odpowiednio dobrane i dostosowane oświetlenie stwarza  optymalne warunki do ćwiczeń, a także sprzyja relaksowi i regeneracji organizmu. Dynamiczna kolorystyka, różnorodne materiały oraz przyjazny styl aranżacji wnętrz klubów Well Fitness odzwierciedlają charakter marki i  tworzą atmosferę, która pobudza do aktywności fizycznej i pozytywnych zmian” – mówi Ewa Szpotowicz, Project Manager | Architekt w biurze projektowym Grupa RB. 

 

Autorskie grafiki podkreślające aktywność fizyczną

Grupa RB przykłada szczególną wagę do indywidualności i niepowtarzalności projektów aranżacji wnętrz. Podejście biura projektowego opiera się nie tylko na profesjonalizmie i umiejętnościach architektów, ale także na ich kreatywności i pasji, co pozwala wzbogacić projekty o unikalne elementy artystyczne. 

„Przy współpracy z Well Fitness zaprojektowaliśmy oryginalne grafiki, które doskonale oddają ducha marki, dopełniają przestrzeń i niosą ze sobą ważne przesłanie, że: ciało musi być przede wszystkim zdrowe i sprawne. Nieregularne kształty sylwetek odzwierciedlają różnorodność i pokazują, że zdrowie ciała nie jest związane z jednym idealnym wzorcem – #BeEnough” – mówi autorka grafik Aleksandra Dowolska – Projektant | Architekt w Grupa RB. 

Autorskie grafiki, zdobiące wnętrza nowego klubu Well Fitness pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale również psychospołeczną i stanowią element identyfikacji wizualnej. Ich celem jest budowanie akceptacji i pozytywnego podejścia do własnego ciała.

Przygotowanie standardu architektonicznego do projektowania wnętrz marki Well Fitness oraz projekt aranżacji klubów. Projekt autorskich grafik.

Nowy standard architektoniczny wnętrz stworzony przez biuro projektowe Grupa RB dla sieci siłowni i klubów fitness Well Fitness spełnia nie tylko najwyższe kryteria praktyczne oraz funkcjonalne, ale także stanowi źródło motywacji dla całej społeczności marki. Stworzone przestrzenie inspirują do zmian i identyfikowania się z #befit, mając realny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie użytkowników i zachęcając ich do aktywności i identyfikowania się z filozofią Well Fitness.

Przygotowanie standardu architektonicznego do projektowania wnętrz marki Well Fitness oraz projekt aranżacji klubów.