Cukiernia DESEO: Harmonijna przestrzeń smaku i designu – projekt aranżacji wnętrz autorstwa Grupy RB


Najnowszy koncept cukierni  Deseo Patisserie & Chocolaterie , to świeże spojrzenie, czerpiące inspirację z różnych zakątków świata i zamiłowania właścicieli do podróży. Projekt aranżacji wnętrz wrocławskiego Deseo autorstwa Grupy RB harmonijnie łączy elegancję z funkcjonalnością, tworząc przestrzeń, która nie tylko zachwyca estetyką, ale także sprzyja relaksowi i komfortowi. Przemyślane wykorzystanie materiałów, subtelne detale, tworzą atmosferę i  w pełni odzwierciedlają filozofię i wartości marki.

Projekt aranżacji wnętrz cukierni Deseo we Wrocławiu

Estetyka z charakterem: Przestrzeń, która inspiruje

Wyjątkowość i różnorodność smaków Deseo przekłada się na różnorodność zastosowanych materiałów i form . Nieoczywiste połączenie subtelnych elementów wystroju i nowoczesnych detali tworzy przyjazną atmosferę, odzwierciedlającą kreatywność i złożoność oferowanych doznań. Lada, stanowiąca serce lokalu, została zaprojektowana w klasycznym stylu. Jej jasny kolor podkreśla monumentalną kamienną formę, jednocześnie zaskakując detalami i modernistycznymi zaokrągleniami. Przeszklona część ekspozycyjna zachęca do odkrywania autorskich wyrobów smaków, które definiują tą unikalną przestrzeń.  

Kreatywność i funkcjonalność: Unikalne elementy wnętrza

Umiejętne zastosowanie gry światła pomaga podkreślić najważniejsze elementy. Wzrok przyciągają zwieszone  z industrialnego sufitu przestrzenne kompozycje florystyczne,  które nadają wnętrzu lekkości. Znajdująca się w pobliżu miedziana ściana, łącząca funkcję przechowywania i unikalnego tła,  stanowi nowoczesny akcent aranżacji. Doskonałym dopełnieniem przestrzeni jest umieszczony tuż obok lady, bean-to-bar, na którym prezentowane są autorskie wyroby Deseo: pasty orzechowe, kremy, czekolady oraz kawa. Jest to oryginalny element dekoracyjny, który łączy nowoczesny design z funkcjonalnością.   

Inspiracje z Podróży: Detale, Które Tworzą Atmosferę

Aby nawiązać dialog z zamiłowaniem właścicieli Deseo Patisserie & Chocolaterie do dalekich podróży w projekcie wykorzystane zostały unikalne detale przywołujące smaki i inspiracje z różnych zakątków świata. Charakter przestrzeni nadają autorskie meble, grafiki, elementy identyfikacji wizualnej, a także oznaczenia kierunkowe dla użytkowników, które współtworzą unikalny, przyjazny klimat, idealny do degustacji autorskich deserów i świeżo palonej kawy.

Projekt aranżacji wnętrz cukierni Deseo we Wrocławiu

Naturalność i Elegancja: Styl, który przyciąga i ujmuje

Delikatne, nastrojowe oświetlenie tworzy przytulną, sprzyjającą odprężeniu atmosferę, zachęcającą do degustowania autorskich deserów zaskakujących smakiem i formą. W celu zapewnienia intymności i komfortu gości, we wnętrzu lokalu zostały zastosowane przegrody wydzielające przestrzeń, w postaci donic z różnorodną roślinnością i  elementów ekspozycyjnych. Funkcjonalny i przejrzysty układu przestrzenny, umożliwia swobodę poruszania się  i komfort zarówno dla pracowników, jak i klientów. 

Graficzne elementy natury 

Projekt wrocławskiego lokalu DESEO cechuje się klasyczną, niewymuszoną elegancją, z elementami przenikającej natury w formie graficznej i przestrzennej. Indywidualnie projektowane grafiki z motywem kakaowca zdobią ściany lokalu, podkreślając naturalność i filozofię marki, która kładzie duży nacisk na pochodzenie oraz jakość składników używanych do produkcji deserów Deseo. 

Trwałość i estetyka

Przy projektowaniu wnętrz komercyjnych niezwykle ważna jest zarówno estetyka, jak i trwałość materiałów. Rozwiązania zastosowane w projekcie cukierni Deseo Patisserie & Chocolaterie autorstwa Grupy RB są nie tylko uniwersalne, ale także praktyczne, co zapewnia możliwość ich długotrwałego użytkowania. Meble, które  doskonale dopełniają resztę wnętrza pochodzą od polskich marek, w tym od firmy Noti oraz Fameg. 

 

Dbałość o szczegóły, funkcjonalność oraz unikalne rozwiązania sprawiają, że to miejsce staje się nie tylko miejscem degustacji wyśmienitych deserów, ale także przestrzenią, w której każdy detal opowiada swoją własną historię. 

 

Projekt aranżacji wnętrz cukierni Deseo we Wrocławiu

Projekt aranżacji wnętrz cukierni Deseo we Wrocławiu Projekt aranżacji wnętrz cukierni Deseo we Wrocławiu

Projekt aranżacji wnętrz cukierni Deseo we Wrocławiu

Projekt aranżacji wnętrz cukierni Deseo we Wrocławiu

Projekt aranżacji wnętrz cukierni Deseo we Wrocławiu

Projekt aranżacji wnętrz cukierni Deseo we Wrocławiu