Willa przy ul. Grottgera we Wrocławiu – stan budynku i planowane prace

Architekci z naszej pracowni projektowej  w 2007 roku zajmowali się projektem przebudowy zabytkowej willi zlokalizowanej na wrocławskim Biskupinie. Obiekt przy ul. Grottgera pochodzi z początku XX wieku. Ponieważ jego stan przed rozpoczęciem procesu inwestycyjnego i budowlanego zagrażał bezpieczeństwu użytkowników, musiał być on poddany pracom renowacyjnym. Zaplanowano zatem działania mające na celu przebudowę i remont willi.

Budynek od lat objęty jest ochroną konserwatorską, więc architekci z naszego biura musieli uwzględnić opinię Miejskiego Konserwatora Zabytków podczas planowania robót budowlanych i sporządzania projektu wykonawczego . W fazie przygotowawczej, tj. podczas procesu inwestycyjnego  przeprowadzone zostały badania stratygraficzne , które pozwoliły poznać historię obiektu i prac na nim prowadzonych oraz dostosować późniejsze działania do jego obecnego stanu.

Celem projektu była przebudowa i remont istniejącego budynku, wymiana oraz rozbudowa instalacji wewnętrznych, remont poszczególnych części obiektu, przebudowa schodów zewnętrznych od strony ogrodu oraz budowa zadaszenia głównego wejścia do budynku według pierwotnego projektu z 1912 roku. Przebudowie poddano również wolnostojący garaż, znajdujący się na terenie posesji. Zakres prac obejmował jednocześnie renowację istniejącego ogrodzenia w celu przywrócenia jego wyglądu utrwalonego na materiałach archiwalnych.

 

Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Akceptuję
x