Projekt budowlany biurowca przy ul. Szkockiej we Wrocławiu – bryła budynku

Trzy lata temu na wrocławskim Muchoborze Małym stanął nowy biurowiec. Od tamtej pory pełni rolę nie tylko przestrzeni dla biur, ale także dla handlu i usług. Obiekt zlokalizowano na działce o powierzchni 2241 m2 umiejscowionej u zbiegu ul. Klecińskiej i ul. Szkockiej, z której zorganizowane zostało połączenie z drogą dojazdową do parkingu i biurowca. Aby umożliwić sprawne i bezpieczne poruszanie się pracowników oraz klientów po terenie przy biurowcu, na terenie inwestycji zaprojektowano wewnętrzny układ komunikacyjny oparty na projektowanym zjeździe z drogi dojazdowej.

W celu zaspokojenia potrzeb parkingowych w obrębie działki inwestora po zachodniej stronie obiektu przewidziano 35 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowane tuż przy wejściu głównym do budynku. Dostęp do wnętrza jest możliwy z poziomu parkingu, dlatego poruszanie się nie będzie kłopotliwe nawet dla osób na wózkach inwalidzkich.

Projekt budowlany zakładał wzniesienie biurowca jako jednobryłowego, niepodpiwniczonego budynku o trzech kondygnacjach. Wysokość obiektu sięga 13,32 m. Na parterze przewidziano lokale dla najemców z branży usługowej i handlowej, natomiast druga i trzecia kondygnacja została w całości przeznaczona na pomieszczenia biurowe. Wejście główne do części usługowo-handlowej, a także do biur na wyższych piętrach jest nieco cofnięte. Znajduje się od strony ul. Szkockiej. Wejście do części biurowej jest z kolei możliwe od południowej strony budynku. Sferę dostaw do części usługowo-handlowej przewidziano od strony północnej.

Cały budynek ma konstrukcję szkieletową, żelbetową. Parter z trzech stron posiada przeszklenia w formie fasad z poziomymi podziałami. Akcent architektoniczny stanowi przeszklony narożnik budynku u zbiegu ulic Szkockiej i Klecińskiej umieszczony na poziomach drugiej oraz trzeciej kondygnacji.

Obsługa inwestycji poza przedstawieniem projektu zawierała uzyskanie pozwolenia na budowę. Po zakończonym procesie inwestycyjnym wykonawca mógł rozpocząć pracę nad realizacją projektu Grupy RB.

Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Akceptuję
x