Willa Grottgera

Wrocław ul. Grottgera 9

Przebudowa willi z początku XX wieku w zabytkowej części Biskupina (osiedle we wschodniej części Wrocławia). Obiekt – objęty ochroną konserwatorską – był w mocno zrujnowanym stanie.

Inwestor przeprowadził remont generalny całego budynku ( od piwnicy aż do adaptacji poddasza), zachowując jego historyczny charakter, przy jednoczesnym wprowadzeniu nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań (pompa ciepła, rekuperator). Projekt obejmował również ogrodzenie (elementy z piaskowca) oraz garaż sąsiadujący z domem, również odtworzony historycznie.

Ciekawostką było wykonanie badań stratygraficznych mających na celu ustalenie i określenie chronologii występujących warstw technologicznych i nawarstwień historycznych (takich jak podstawowy budulec, zaprawy, podkłady i warstwy malarskie). Dane te dostarczyły informacji na temat pierwotnej technologii wykonania i oryginalnej kolorystyki elewacji i jej detalu architektonicznego.

Zakres prac obejmował obsługę projektową, od koncepcji, poprzez uzyskanie niezbędnych dokumentów formalno-prawnych i pozwolenia na budowę a także prowadzenie nadzoru autorskiego. Remont został przeprowadzony przez inwestora 2008r.

(Zakres prac: koncepcja, PB, PNB, PW, NA)

Budynek mieszkalny
Wrocław ul. Grottgera 9
Projekt: 2007
Realizacja: 2008

Lidl Gagarina→ ←Netto Kiełczowska
Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Akceptuję
x