Grupa RB dla sieci sklepów Netto

Dla sieci sklepów Netto zaprojektowaliśmy już 11 obiektów handlowo-usługowych. Powstały one m.in. w Nysie, Bogatyni, Niemodlinie, Brzegu oraz we Wrocławiu.

Korporacje handlowe tworzą swoje obiekty zgodnie z precyzyjnymi ograniczeniami dotyczącymi nawet używanych materiałów czy kolorów. Architekci nie mogą zatem projektować budynków dla sieci sklepów w całkowicie dowolny sposób. Muszą wziąć pod uwagę wymagania inwestora dotyczące kwestii technicznych, logistycznych, a także estetycznych i wizerunkowych. Zadaniem projektanta jest zweryfikowanie wstępnego projektu i pogodzenie tych wymagań z przepisami polskiego prawa. Wytyczne inwestora nie uwzględniają przecież wymogów Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzeni i innych specyficznych ograniczeń.

Główną część marketów Netto stanowi hala sprzedaży. Poza magazynami i pomieszczeniami technicznymi do niej przynależnymi, które posiada każdy supermarket, inwestor tworzy również stoiska współpracujących z siecią koncesjonerów. W każdym obiekcie Netto projektowanym przez Grupę RB znajduje się niewielki kiosk z prasą, piekarnia oraz sklep mięsny, aby zapewnić klientom kompleksową obsługę i ułatwić zakupy.

Niemal każdy market zaprojektowany przez Grupę RB jest wolnostojącym, niepodpiwniczonym budynkiem jednokondygnacyjnym. Wyjątek stanowi sklep powstały w 2014 roku w centrum Świdnicy, który mieści się na parterze kamienicy. Budynki stawiane są na powierzchni liczącej około 1200 m2. Wielkość hali sprzedaży mieści się między 700 m2 a 800 m2, natomiast pozostały obszar zajmuje galeria mniejszych lokali usługowo-handlowych oraz pomieszczenia techniczne. Charakterystyczną cechą sklepów tej marki jest wielospadowy, symetryczny dach, którego kąt nachylenia wynosi między 22° a 40°. Dach jest pokryty dachówką w kolorze ceglastym. Element wyróżniający stanowi dodatkowa wieżyczka na planie kwadratu będąca znakiem rozpoznawczym sklepu. Z każdej jej strony umieszczono logo marketu.

Inwestor stawia na rozwiązania jak najbardziej korzystne dla środowiska, dlatego markety posiadają własną kotłownię gazową. Dzięki zainstalowanym tam kotłom grzewczym emisja zanieczyszczeń będących efektem spalania jest znikoma.

Pawilony handlowe Netto posiadają udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, szczególnie tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście do sklepu jest możliwe z poziomu parkingu. Spośród 50-80 miejsc postojowych co najmniej 2 miejsca przewidziano dla niepełnosprawnych.

Poza głównym obiektem handlowo-usługowym na terenie należącym do inwestora znajdują się też tzw. obiekty małej architektury, tj. wiaty na wózki i pylony informacyjne.

Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Akceptuję
x