Dni Architektury Maxa Berga we Wrocławiu

Wrocław jako Europejska Stolica Kultury oferuje w ostatnim czasie wiele wydarzeń związanych z różnymi dziedzinami sztuki. Niedawno w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęły się Dni Architektury Maksa Berga – wybitnego niemieckiego architekta, który przed wojną pełnił funkcję architekta miejskiego we Wrocławiu. Misją projektu organizowanego przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia jest zainteresowanie studentów, rodzin z dziećmi oraz seniorów architekturą Wrocławia oraz poszerzenie ich wiedzy na temat tutejszej urbanistyki.

Aby przybliżyć uczestnikom idee Maxa Berga i w przystępny sposób zapoznać ich z wrocławską architekturą, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, począwszy od wykładów architektonicznych, przez spacery z przewodnikiem, gry i zabawy, po warsztaty, konsultacje ze specjalistami w ramach Laboratorium Architektury Maxa Berga.

Specjalnie dla rodzin z dziećmi organizatorzy zaplanowali grę miejską pod nazwą “Przepis na miasto”, w której drużyny, będą musiały odnaleźć punkty z zagadkami oznaczone na specjalnej mapie. W ten sposób lepiej poznają urbanistykę stolicy Dolnego Śląska.

Kulminacją Dni Architektury Maxa Berga będzie akcja konstrukcyjno-plastyczna “Zbuduj z nami miasto!”, która odbędzie się 4 czerwca. Pod kopułą Hali Stulecia znajdzie się mapa o powierzchni około 2000 m2. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję stworzyć projekt własnego miasta marzeń, przestrzeni, w której chcieliby zamieszkać. Miasto zostanie podzielone na dzielnice według koncepcji Maxa Berga. Uczestnicy, po wylosowaniu jednej z nich stworzą własny projekt, który po zatwierdzeniu przez Szkołę Projektową (tj. studentów Wydziału Architektury PWr) będą mogli zmaterializować na makiecie.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: http://centrumpoznawcze.pl/

Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Akceptuję
x