Budynek wielorodzinny w Bielanach Wrocławskich – zagospodarowanie terenu

W 2008 roku w Bielanach Wrocławskich powstał budynek wielorodzinny oparty o projekt autorstwa naszych architektów. Inwestycja ta powstawała pod naszym okiem od koncepcji architektonicznej, przez wykonanie projektów: budowlanego i wykonawczego, uzyskanie pozwolenia na budowę, na prowadzeniu nadzoru autorskiego i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie kończąc.

Obiekt mieści się przy ul. Wiosennej 4. Pod realizację inwestycji przeznaczono działkę o powierzchni 911 m2. Teren pokryty był warstwą nasypu niebudowlanego. Podłoże nienadające się pod zabudowę sięgało głębokości od 3,3 m do 3,7 m. Konieczna była zatem całkowita wymiana gruntu aż do usunięcia nasypów wraz z domieszkami organicznymi. Dopiero na tak przygotowanym podłożu można było rozpocząć proces budowlany inwestycji.

Dom w zabudowie bliźniaczej wraz z przyległymi tarasami zlokalizowano w centralnej części działki przy zachowaniu odległości 5 m (zgodnie z MPZP) od napowietrznej linii energetycznej przechodzącej przez działkę należącą do inwestora. Pozostała część działki została przeznaczona pod tereny zielone i utwardzone, tj. chodniki i podjazdy. Wjazd na działkę znajduje się od strony północnej, czyli od ul. Wiosennej i jest wykonany w postaci czterech niezależnych podjazdów do garaży.

Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Akceptuję
x