Budynek wielorodzinny w Bielanach Wrocławskich – bryła i wnętrza

Budynek wielorodzinny w zabudowie bliźniaczej postawiono na planie prostokąta o wymiarach 10,96 m na 24,91 m. Powierzchnia zabudowy wynosi 273 m2. W każdej części bliźniaka znajdują się dwa samodzielne lokale mieszkalne, które obsługiwane są z jednego wejścia. Projektanci z naszego biura architektonicznego zaplanowali dom jako podpiwniczony, dwukondygnacyjny, o całkowitej wysokości liczącej 8,62 m (9,22 m do górnej części komina).

Każdy segment na poziomie -1 posiada dwa garaże, które zapewniają miejsce łącznie dla czterech pojazdów. W piwnicy znajdują się również pomieszczenia techniczne i podręczny magazyn, w którym umieszczono kocioł gazowy. Część parterowa budynku składa się z salonu głównego z kominkiem, kuchni z jadalnią oraz toalety. Poddasze zaprojektowaliśmy jako przestrzeń użytkową. Mieszczą się tam trzy pokoje sypialne oraz pokój łazienkowy. Aby zapewnić lepsze oświetlenie pomieszczeń na ostatnim piętrze, przewidzieliśmy lukarny i okna połaciowe. Na poddaszu zlokalizowano też wyłaz dachowy, który daje możliwość dostania się na dach.

Dom przy ul. Wiosennej przykryty jest dachem dwuspadowym o kącie nachylenia połaci równym 40°. Wykonano go z ceramicznych dachówek w kolorze ciemnoczerwonym. Założyliśmy wykonanie dachu w konstrukcji płatwiowej. Krokwie drewniane układane nad lukarnami mają kąt nachylenia 15°.

Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Akceptuję
x